O autorce

Jmenuji se Katka Marešová, jsem lektorka pilates, jógy a tance, a také čtyřnásobná máma.

Baví mne hýbat tělem svým i ostatních, a sledovat, jak pohyb těla hýbe emocemi i životy.

Pohyb je pro mne radost a tuto radost šířím ráda dál. Současně díky pohybu nalézám vnitřní klid - pocit, že vše je tak jak má být.

Zde si můžete přečíst, proč a jak vznikl kurz jemného cvičení Maminka ve formě.

Tady můžete spolu se mnou zdarma rozhýbat svá těla a životy.

Pokud se mnou chcete cokoli sdílet či se na něco zeptat, můžete mi napsat na katka@cviceninejenpoporodu.cz.

Jak se zrodil kurz Cvičení (nejen) po porodu

Cvičení pilates vstoupilo do mého života po narození prvního dítěte a během posledních pěti let bylo mou každodenní praxí, ať jsem byla těhotná, těsně po porodu nebo už s odrostlejšími dětmi.

Cvičení pilates mi z velké míry pomohlo udržet si fyzickou i psychickou pohodu v nejkrásnějším, leč nejnáročnějším období mého života, uvolňovat fyzické i psychické napětí a dostávat do života více radosti a klidu.

Díky cvičení pilates jsem také pochopila řadu principů zdravého pohybu, tj. pohybu v souladu s tělem i duší, které jsem znala už z tance a jógy, ale teprve cvičení pilates mi pomohlo převést tyto principy do praxe a zapojit je i do každodenního života.

Nápad natočit tento kurz vznikl v reakci na mou osobní zkušenost, že vědomý čas a prostor, který věnuji sama sobě, je zcela zásadní pro pohodu mojí i pohodu mého okolí, a že navíc mnohdy stačí změnit jen 5 minut dne a začnou se dít divy. Těch 5 minut dá totiž do pohybu i řadu dalších věcí.

Když byly nejmladšímu synovi tři měsíce, byla jsem u konce sil – fyzických i psychických. Přežívala jsem ze dne na den a těšila se, kdy toto náročné období pomine.

Jednoho dne jsem sebrala sílu s tím něco udělat a nečekat pouze, až to samo přejde. Začala jsem do svého dne zařazovat několikrát „svou pětiminutovku“ – čas, kdy jsem se věnovala jen sama sobě. Do týdne byl ze mne nový člověk a já si začala svůj život i mateřství opět užívat.

A od té doby se učím na sebe myslet a věnovat si dostatek času i prostoru. A pokud to kdekoli v mém životě přestává fungovat, vždycky se nejprve zamyslím, zda jsem v poslední době nezapomínala sama na sebe.

Do tohoto videokurzu jsem vložila všechny své vědomosti nabité na rekvalifikačních kurzech, seminářích i z odborných knih, a především zkušenosti vlastní i zkušenosti mých klientek se cvičením v různých životních etapách.

Výsledný formát kurzu je založen na mé osobní zkušenosti a odpovídá potřebám maminek v domácnosti i všech zaneprázdněných lidí: online cvičení, které si můžete zacvičit kdekoli a kdykoli, s pomůckami, které najdete kolem sebe.

Cvičení jsem dále rozdělila do 5-10minutových sestaviček, které je možné libovolně skládat k sobě, a věnovat cvičení právě tolik času a energie, kolik zrovna potřebujete.

Ať vám cvičení přináší zdraví, radost a klid!